Jdi na obsah Jdi na menu
 


Týden 1.3. - 8.3.

8. 3. 2009

Turnaje v tomto týdnu:

DAVIS CUP

MONTERREY - WTA hardcourt outdoor

___________________________________________________________________________

Neděle 8.3.2009

DAVIS CUP

  Czech Republic over France | 1/5 | 1,75 Bwin | +0,75u

stav utkání 2:1

zbývající zápasy:

ŠTĚPÁNEK - SIMON
BERDYCH - TSONGA

Po výhře Berdycha nad Simonem a prohře Štěpánka s Tsongou byl stav utkání po prvním hracím dnu 1:1. Díky dnešní skvěle zvládnuté čtyřhře v podání Berdycha se Štěpánkem jsme se ujali vedení 2:1. Výhra v deblu byla velmi důležitým krokem, směřujícím k postupu do dalšího kola DC. Ovšem, aby jsme postoupili, musíme vyhrát ještě jeden singl a to nebude nic lehkého.

Jako první v neděli nastoupí Štěpánek se Simonem.

Simon proti Berdychovi nehrál špatně, ale Berďa ho prostě přetlačil a Simon se nevyvaroval pár zaváháním. Simonova forma už není taková, jako bývala. Jeho hra mi přijde občas poměrně nevyrovnaná. Jeho přednosti známe.. Patří mezi ně výborný pohyb, hra od základní čáry a dobré prohozy. Cesta k úspěchu vede především přes jeho druhý servis. Určitě s ním nelze chodit do dlouhých výměn, v těch je velmi dobrý a téměř nekazí. Sám přitom čeká na příhodnou příležitost k zaútočení a zakončení výměny. Hraje zkrátka chytře.

Štěpánek ve druhém zápasu podlehl Tsongovi, který předvedl bezchybný výkon na hranici možností. Radek na něj nedokázal vyvinout patřičný tlak a tempo hry tak diktoval Tsonga, který se všechno snažil "zabíjet". Radka také známe.. Mezi jeho hlavní předosti patří servis a hra na síti. Forhand je má těžkopádný a je asi jeho nejslabším úderem. Lépe hraje z backhandu. Úspěšnost prvního servisu je v jeho hře jedním z rohodujících ukazatelů.

Se Simonem hrál 2x, jednou vyhrál on (3:0 na antuce), podruhé Simon (2:0 na Masters). Těžko lze jakýkoliv těchto ukazatelů brát v potaz. Antuka je něco jiného než hala, ačkoliv tam Simona porazil a na Masters jel Štěpánek z dovolené a hrál tam ve vypůjčených věcech a bez pořádného tréninku.

Zítřejší zápas ale bude dost specifický. Simon musí vyhrát, aby Francii udržel ve hře o postup. Nečeká jej tedy nic jednoduchého. Štěpánek bude jistě pořádně nabuzený a obzvlášť po dnešním deblu. Se svou rolí se podle mě Radek popasuje lépe a Simona porazí.

Pokud by ovšem Radek selhal a Simon vyrovnal na 2:2, tak na 99,99% se dočkáme zápasu Berdych - Tsonga. Podle mě by se jednalo o naprosto otevrený zápas a těžko spekulovat o tom, kdo by vyhrál, byť by byl Tsonga jistě favoritem. Pokud ale má Berdych den, může porazit kohokoliv na světě, včetně Tsongy.

Já věřím, že k pátém zápasu, který bude rozhodovat o postupu ani nedojde. Štěpánek snad rozhodne a místo Berdycha pak nastoupí do singlu Dlouhý, třeba proti Monfilsovi..

Malinko víc bych tak v neděli našim, ale za tutovku bych to nepovažoval.

Výsledek: 3:2

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

Pátek 6.3.2009

DAVIS CUP

  M. Ancic (- 6,5 gamu) over Massu | 1,5/5 | 1,74 Unibet | +1,11u

M. Ancic předvádí od začátku roky kvalitní tenis a má slova potvrzují jeho výsledky - např. finále v Záhřebu, semifinále v Rotterdamu. Co se týče jeho výkonů v DC, rozhodně patří mezi tahouny Chorvatska s těsnou, ale aktivní bilancí 12:11. Prezentuje se agresivní hrou s poměrně častými přechody na síť, kde nacházejí uplatnění jeho kvalitní voleje. Jeho největší zbraní je bezesporu servis.

N. Massu je téměř veterán, preferující antuku, na které dosáhl i svých největších úspěchů. Tento i minulý rok hrál na hardu velmi sporadicky. Účastnil se téměř výhradně turnajů na antuce a to s nevalnými výsledky. Narozdíl např. od krajana Gonzaleze se neprezentuje nijak kvalitním servisem, nebo agresivní hrou, ale typickou antukovou hrou. Bilanci v DC singlu má 19:8. Ta je ovšem malinko zkreslující díky DC zóně, ve které se Chile nachází.

Ancic hraje doma, v hale na hardu, což je pro něj bezpochyby nejlepší možná kombinace. Je to jeho nesilnější povrch a pro Massu naopak ten nejslabší. Volba povrchu je v DC kolikrát velmi podstatnou výhodou a v tomto utkání tomu nebude jinak. Jak jsem se již zmiňoval, Massu hraje v poslední době jen na antuce a pár dnů tréninku mu na kloudný výsledek proti Ancicovi stačit nebude. Kurs na výhru Ancice je hodně malý, a tak zkusím zahrát zlehka handicap.

Výsledek: 6:3 6:3 7:6 (12,5 gamu : 12 gamům)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

Středa 4.3.2009

MONTERREY

  Dechy/Santangelo over Craybas/Gallovits | 4/5 | 1,35 5Dimes | +1,4u

Dechy/Santangelo jsou v tomto zápasu jasnými favoritkami. Obě jsou výbornými deblistkami a hovoří za ně úžasné výsledky od začátku roku. Nejprve vyhrály turnaj v Aucklandu, když ve finále porazily Llagosteru s Parrou a poté se probojovaly do semifinále AO, kde prohrály až s velmi silnou dvojicí Hantuchová/Sugiyama. Spolupráce Dechy se Santangelo klape opravdu náramně. Někdo by si mohl myslet, že spolu hrají poprvé, ale není to mu tak. Hrály spolu již v roce 2007 - tehdy vyhrály turnaj v Římě.

Craybas/Gallovits toho doposud spolu moc neodehrály. Prvně se představily minulý týden na turnaji v Acapulcu, kde porazili Cetkovskou se Šafářovou 10:3 v super tb. Poté velmi hladce 1:6 2:6 prohrály s dvojicí Benešová/Záhlavová S. Zatím mě tedy nijak neoslovily..

Pokud vezmu v potaz, že Dechy se Santangelo jsou ještě o něco lepší, než Benešová se Záhlavovou, neočekával bych dnes nic jiného, než výhru Dechy se Santangelo. Dechy i Santangelo jsou kvalitnějšími deblistkami se spoustou úspěchů a v neposlední řadě jsou sehranější, než jejich soupeřky, což v deblu hraje také podstatnou roli.

Výsledek: 7:5 6:4

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

Úterý 3.3.2009

MONTERREY

  R. Vinci over A. Rus | 2,5/5 | 1,6 Fonbet | +1,5u

Vinci je aktuálně 69. hráčka světa, prezentující se v poslední době střídavými úspěchy. Začátek roku v Brisbane nezačala špatně.. Přes kvalifikaci se probila do druhého kola, kde poté prohrála s Ivanovic. Mezitím porazila Moore, Fedak, Sprem a Groenefeld. V kvalifikaci na turnaj v Hobartu skrečovala v úvodním utkání Dentoni a na AO prohrála s překvapením turnaje Suarez Navarro. Po AO hrála na antuce v Acapulcu, kde si v prvním kole překvapivě poradila se Šafářovou, aby pak prohrála se Szavay. Nyní se v rámci Mexika jen přesunula o kousek dál, na turnaj v Monterrey. Jelikož v Acapulcu vypadla relativně brzy, odpadá zde případná nerozehranost na novém povrchu.

Rus, aktuálně 146. hráčka světa je úspěšnou juniorkou a jak se zdá, přechod mezi ženy zvládla velmi dobře. Začátek roku se jí ale moc nevydařil.. Z kvalifikace v Hobartu si odvezla dva kanáry, v kvalifikaci na AO porazila slaboulinkou domácí hráčku Golds a prohrála se Schruff. Poté odcestovala do hlavního města Kolumbie - Bogoty na místní antukový turnaj. Do hlavní soutěže se ale z kvalifikace nedostala. V její poslední fázi prohrála hladce s Larsson. To samé se opakovalo i na turnaji v Acapulcu, kde pro změnu prohrála s Parrou. Dnes na turnaji v Monterrey může být oproti Vinci v malé výhodě, když tentokrát již úspěšně absolvovala kvalifikaci, kde si poradila s Duque Marino, Silvou a Jozami.

Rus mě v současné době moc nepřesvědčuje.. Bezpochyby to není špatná hráčka, ale v tomto roce ještě neporazila hráčku alespoň přibližných kvalit Vinci. Prošla sice kvalifikací, tam ale nenarazila na žádnou pořádnou soupeřku. Vinci je solidní hráčka, obzvlášť na hardu. Dobře servíruje, hraje pro někoho nepříjemné čopované údery, má kvalitní hru na síti. Přesně to je styl hry, který by nemusel Rus moc vyhovovat. A v neposlední řadě i zkušenosti jsou na straně Vinci..

Výsledek: 6:4 2:6 6:2

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

Úterý 3.3.2009

CHERBOURG challenger

  J. Ouanna over M. Fischer| 2,5/5 | 1,48 Doxxbet | VOID

Ouanna je 152. hráč světa, dosahující nejlepších výsledků na tvrdém povrchu. Nový rok nezačal zrovna nejlépe - prohra s R. Vasselinem 6:7 ve třetím setu v New Caledonia Challengeru, prohra 4:6 ve třetím setu kvalifikaceAO se Sweetingem, skreč v Heilbronnu v první setu utkání za stavu 6:5 se Stadlerem. Poté ještě následovala prohra s Clementem v kvalifikaci na turnaj v Rotterdamu. Reputaci si malinko vylepšil na challengeru v Belgradu, kde porazil Bogdanovice a Stakhovskeho. Prohrál až ve čtvrtfinále s Dorschem. Nejlepšího výsledku v roce dosáhl v Basanconu, kam došel až do semifinále, ve kterém prohrál s A. Beckem. Do té doby si poradil s Renavandem, Ascionem a R. Vasselinem. Ouannu jsem již měl možnost vidět a jedná se o relativně šikovného, agresivně hrajícího a dobře servírujícího hráče.

Fischer je pouhých 172 cm vysoký hráč, v současné době 205. na žebříčku ATP. Na rozdíl od Ouanny hraje především turnaje kategorie Futures. Rok začal prohrou 2:6 1:6 v té době s nevýrazným Korolevem. Následovala prohra s Korejcem IMem v kvalifikaci na AO, s Juskou v kvalifikaci na challenger v Heilbronnu, s Dodigem v kvalifikaci v Záhřebu. Poté vyhrál Croatia F1 Future, ve kterém ovšem neporazil žádného kloudného hráče. Poté ještě v Itálii prošel do semifinále Italy F2 Future, kde prohrál ve třech setech s Robertem. V posledním turnaji před Cherbourgem - ve Wolfsburgu, prohrál s Galvanim 2:6 2:6.

Ouanna má oproti Fischerovi pár výhod - a to např., že hraje doma, nebo že je vyšší a tudíž se více může spolehnout na kvalitní servis, který je základním předpokladem pro hru v hale. Má také odehráno více zápasů se silnými soupeři a dokázal porazit třeba Ljubicice. V tomto utkání je pro mě favoritem a tak věřím v jeho dnešní vítězství.

Výsledek: Ouanna nenastoupil..

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

Pondělí 2.3.2009

MONTERREY

  Zheng (-3,5 gamu) over U. Radwanska | 2/5 | 1,85 Synottip | +1,7u

Zheng 18. hráčka světa, také např. semifinalistka loňského Wimbledonu, se dnes utká se 107. hráčkou žebříčku, sestrou slavnější Agniszky Radwanské, Urszulou. Zheng v tomto roce nehraje nikterak špatně, prohrála pouze se Zvonarevou, Kuznetsovou (skreč), S. Williams a překvapivě s Dulko. Bilanci v nové sezóně má 7:4. Zheng se prezentuje kvalitním servisem, výborným pohybem, skvělou mezihrou a parádními voleji. Preferuje rychlé povrchy.

U.Radwanska, momentálně 106. hráčka světa ještě do nedávna hrála téměř výhradně turnaje nejnižší kategorie. Občas se sice objevila i na turnaji WTA, ale bez jakéhokoliv kloudného výsledku. V podstatě teprve teď se začala více prosazovat i na turnajich s vyšší dotací. Rok odstartovala na turnaji v Hobartu, na který se dostala díky úspěšně absolvované kvalifikaci. Ve druhém kole hlavní soutěže ale skrečovala proti Czink. Následovala neúspěšná kvalifika AO, vypadnutí v prvním kole v Pattayi s Bammer. Posledním absolvovaným turnajem byla Dubai, kde se z kvalifikace dostala do druhého kola, ve kterém skrečovala v zápase s Pin. Od začátku sezóny to byla již druhá skřeč.

Radwanska proti soupeřce kvalit Zheng už dlouho nehrála (možná ještě vůbec). Rozdíl ve kvalitě by zde měl být zásadní, takže bych si tipl výhru Zheng v hcp. Snad ve všech herních činnostech je pro mě lepší hráčkou a porazit Radwanskou je podle mého názoru povinnost.

Výsledek: 6:3 6:3

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

Neděle 1.3.2009

DELRAY BEACH

  M. Fish (-2,5 gamu) over E. Korolev | 3/5 | 1,66 Betfair | +1,98u

Druhé turnajové finále Mardyho Fishe v tomto roce.. V tom předchozím v San Jose prohrál ve třech setech s Radkem Štěpánkem. Po jeho posledním turnajovém titulu z roku 2006 to bylo jeho 4 prohrané finále v řadě. Dnes proti němu stojí asi nejhratelnější protivník. Doposud nijak nevýrazný, ale talentovaný Rus Korolev. Jelikož turnaj v Delray Beach nebyl nijak dobře obsazený, ani jeden z hráčů se neutkal s nějakým TOP soupeřem a cestu do finále tak neměli nijak komplikovanou. Fish si v průběhu turnaje poradil s Dancevicem, Spadeou, Serrou a Chardym - vše 2:0 na sety. Korolev porazil Kunitsyna, Kendricka, Garciu-Lopeze a Rochuse - až na tři sety s Kendrickem, také vše ve dvou setech. Prolomit Fishův servis bude jistě pro Koroleva nelehký úkol, za celý turnaj Fish prohrál svůj servis jen 5x, což je v porovnání s jeho dnešním soupeřem, který si jej prohrál 10x, velmi dobré číslo. Dnešní utkání podle mě rozhodou tyto věci - velká herní pohoda Fishe v tomto roce, výhoda domácího prostředí, velká motivace konečně uspět ve finále a hratelný soupeř. Naopak Korolev by mohl být ze svého prvního finále turnaje ATP malinko nervózní a to bezpochyby může ovlivnit jeho výkon. Fish je v současnosti lepším hráčem a pokud k tomu přičtu výše zmíněná fakta, nemohu jinak, než zahrát právě jej. Ten kdo nechce hrát nízký kurs (1,37 Fonbet), může zahrát handicap. Např. Betfair nabízí -2,5 gamu v současnosti za 1,66.

Výsledek: 7:5 6:3

___________________________________________________________________________